شایعترین تظاهر بالینی اختلال ارگاسم عدم توانایی تجربه ارگاسم است. این اختلال همیشگی نیست. البته بیمارانی هم یافت می شوند که در هیچ وضعیتی قادر به تجربه ارگاسم نیستند. در موارد نادری نیز انقباضات منظم کف لگن که به طور معمول همراه ارگاسم رخ می دهند، توسط فرد تجربه می شوند اما از آنجا که این وضعیت با هیچ نوع احساسی همراه نیست فرد آن را به منزله ارگاسم تلقی نمی کند.


علل اختلالات ارگاسمی:
هورمونی: کاهش استروژن، افزایش پرولاکتین، اختلال تیروئید، نارسایی آدرنال، دیابت
عفونی و عصبی: التهاب واژن، التهاب عفونی لگن (بدلیل ایجاد درد)، صدمه به سر، تومور مغزی، سکته مغزی، آسیب ستون فقرات، بیرون زدگی دیسک بین مهره ای
عروقی: تصلب شرایین که منجر به درگیری عروق لگنی شده باشد، افزایش فشارخون
جراحی: واژن-ولوو، لگن
رادیوتراپی: تاباندن اشعه به ساختمانهای لگنی
داروها: آنتاگونیستهای دوپامین، داروهای ضدافسردگی، داروهای ضد آندروژنی، بنزودیازپینها، بسیاری از داروهای ضد صرع
روانی: افسردگی


درمان:
مؤثرترین درمان آنورگاسمی تحریک کلیتوریس توسط خود فرد یا همسر وی همراه با تخیلات شهوانی است. تمرینات مربوط با انقباض ماهیچه های کف لگنی به منظور آموزش چگونگی تغییرات اتفاق افتاده در حین ارگاسم در ناحیه لگن لازم می باشد.
ویبراتورها ابزارهایی هستند که می توانند لذت جنسی را در هر دو زوج افزایش دهند.


انواع ویبراتورها:
1- ویبراتور کلیتورس: که معمولاٌ در اندازه های کوچک با رنگ، بافت و شکلهای متنوعی موجود می باشند.
2- ویبراتورهای دیلدو: تقریباٌ به شکل پنیس و از جنس پلاستیک، سیلکون، لاتکس ساخته شده اند.
3- ویبراتورهای ضد آب: می توان از آنها در استخر شنا، حمام یا زیر دوش و هر جای مرطوب استفاده کرد، پس از هربار استفاده بایستی آنها را خشک کرد و در زمانهایی که از آنها استفاده نمی شوند، باطریشان را خارج نمود.
4- ویبراتورهای خرگوشی شکل: که همزمان برای تحریک واژن و کلیتوریس به کار برده می شود. به شکل آلت تناسلی مرد هستند و یک محرک برای تحریک ناحیه کلیتوریس دارند.
5- محرک ناحیه : دارای یک انحنا است که اغلب پوشش ژل مانند نرمی دارند، انحنای روی آن تحریک ناحیه و پروستات را آسان تر می کند.
6- ویبراتور موشکی جیبی: که برای تحریک کلیتوریس و نیپل ها و نه برای دخول واژینال کاربرد دارد.
7- ویبراتور حلقه ای: که بر روی ناحیه پنیس بسته می شود که باعث لذت بیشتر و سریعتر در زنان و افزایش زمان انزال در آقایان می شود و به دلیل نداشتن عوارض جانبی برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، فشارخون، دیابت، کلیوی که از داروهای تقویت کننده جنسی نمی توانند استفاده کنند، مؤثر است.
8- ویبراتورهای نواحی سه گانه: برای تحریک کلیتوریس،واژن و مقعد زنان و تحریک نواحی اسکروتوم، پرینه و مقعد آقایان بکار می روند.

سیستم ایمنی دربارداری

سیستم ایمنی بدن خانمهای باردار به علت بارداری و هورمونها  به طور طبیعی کاهش پیدا میکند، این پدیده باعث می شود که زنان باردار در معرض خطر ابتلا به ویروسهای خطرناکی مثل آنفولانزا و کرونا باشند .....

اطلاعات بیشتر

تاثیرات کرونا بر باروری و میل جنسی

فشارخون در بارداری

فشارخون نرمال در بارداری: سیستول مساوی یا کمتر از 120 میلیمتر جیوه و دیاستول مساوی یا کمتر از 80 میلیمتر جیوه می باشد.

دلیل افت فشار خون در بارداری.....

اطلاعات بیشتر

    

آمار بازدید سایت

کلیه حقوق متعلق به مرکز مشاوره مامایی مهر آسا می باشد - طراحی از شرکت موج آفرینان کویر