اختلالات عملکرد جنسی توسط یک فرد یا هر دو زوج در طی هر یک از مراحل فعالیت جنسی طبیعی از جمله میل جنسی، تهییج یا انگیزش جنسی و ارگاسم تجربه می شوند. این اختلالات می توانند اثرات منحصر بفردی بر روی کیفیت زندگی افراد داشته باشند.
اختلالات میل جنسی:
اختلال میل جنسی یا کاهش لیبیدو به صورت فقدان یا عدم وجود دوره ای از لذت جنسی یا لیبیدو در طی دوره فعالیت جنسی تعریف می شود. این وضعیت ممکن است پس از یک دوره فعالیت جنسی طبیعی اتفاق بیفتد و یا اینکه فرد همیشه میل جنسی کمی داشته و یا فاقد هرگونه میل جنسی بوده. دلایل این وضعیت بسیار متنوع است و شامل کاهش استروژن طبیعی زنان و یا تستوسترون کاهش یافته مردان و زنان باشد. از سایر دلایل می توان به افزایش سن، خستگی، مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای یا شرایط روحی-روانی به عنوان مثال افسردگی و اضطراب اشاره نمود.
اختلالات تهییج جنسی:
اختلالات تهییج جنسی قبلاٌ به عنوان سرد مزاجی زنان و ناتوانی جنسی مردان تعریف می شد. ناتوانی جنسی به عنوان اختلال نعوظ شناخته می شود از دلایل پزشکی این اختلال می توان به کاهش جریان خون یا فقدان لوبریکاسیون واژینال اشاره کرد. بیماریهای مزمن علاوه بر نحوه ارتباط بین شرکاء جنسی نیز می تواند در بروز این اختلال دخالت داشته باشد.
اختلالات نعوظ:
اختلال یا ناتوانی نعوظ نوعی از اختلال عملکرد جنسی است که فرد در نعوظ یا حفظ نعوظ پنیس دچار ناتوانی می شود. دلایل متنوعی از جمله مشکلات جسمانی و روحی-روانی، صدمه به اعصاب، دیابت و بیماریهای قلبی و عواملی که همراه با کاهش جریان خون به بافت پنیس می شوند، باعث تأخیر یا جلوگیری از نعوظ می شود.
اولین درمان دارویی مؤثر برای ناتوانی جنسی سیلدنافیل ( نام تجاری ویاگرا) در سال 1990 مورد استقبال و توجه جمعیت کثیری قرار گرفت.
انزال زودرس:
انزال زودرس قبل از اینکه شریک جنسی به ارگاسم برسد اتفاق می افتد. هیچگونه مدت زمان مشخصی برای نزدیکی تعریف نشده است، اما بطورکلی انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که از زمان دخول پنیس به داخل واژن کمتر از 2 دقیقه گذشته باشد و انزال اتفاق بیفتد.
اختلالات ارگاسم:
به صورت تأخیر یا عدم وجود ارگاسم متعاقب فاز تهییج جنسی طبیعی تعریف می شود. این اختلال می تواند جسمی، روانی یا دارویی باشد. مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای
می تواند ارگاسم را به تأخیر بیندازد و یا رسیدن به آن را محدود سازد.

سیستم ایمنی دربارداری

سیستم ایمنی بدن خانمهای باردار به علت بارداری و هورمونها  به طور طبیعی کاهش پیدا میکند، این پدیده باعث می شود که زنان باردار در معرض خطر ابتلا به ویروسهای خطرناکی مثل آنفولانزا و کرونا باشند .....

اطلاعات بیشتر

تاثیرات کرونا بر باروری و میل جنسی

فشارخون در بارداری

فشارخون نرمال در بارداری: سیستول مساوی یا کمتر از 120 میلیمتر جیوه و دیاستول مساوی یا کمتر از 80 میلیمتر جیوه می باشد.

دلیل افت فشار خون در بارداری.....

اطلاعات بیشتر

    

آمار بازدید سایت

کلیه حقوق متعلق به مرکز مشاوره مامایی مهر آسا می باشد - طراحی از شرکت موج آفرینان کویر