اینک در مرکز مشاوره مامایی مهرآسا اتاق ماساژ  با  تخت مخصوص و تجهیزات مربوطه ، ماساژ دهنده: کارشناس تربیت بدنی خانم با سابقه 5 سال کار مفید و مدارک بین المللی

- ماساژ درمانی

-ماساژ سنتی بدون روغن

-ماساژ صورت و سر

- ماساژ ورزشی

-ماساژ لاغری

-آروماتراپی

-رفلکسولوژی

ماساژ درمانی فواید بسیاری برای زنان در دورانهای مختلف زندگی آنان دارد. به عنوان مثال ماساژ درمانی زنان با حاملگی طبیعی و کم خطر فواید زیادی برای مادر و جنین دارد. ماساژ درمانی در دوران بارداری بایستی تحت مشاوره پزشک یا ماما انجام گیرد.
1- با ماساژ ناحیه سر و گردن و شانه ها سردرد تخفیف می یابد، علاوه بر این میزان اضطراب به میزان زیادی کاهش می یابد.
2- با افزایش گردش خون این نواحی، تنش و گرفتگی عضلانی حاصل از وزن بالای جنین کاهش می یابد.
3- میزان اکسیژن رسانی به جنین افزایش می یابد. همچنین به دنبال افزایش گردش مایع لنفاتیک، میزان دفع سموم و مواد زاید از بدن افزایش می یابد.
4- خستگی، کمردرد، کرامپ و گرفتگی ساق پا، تورم بدن به طور قابل توجهی کاهش می یابد.
5- باعث افزایش کیفیت و کمیت خواب می شود، به نحویکه شانس خواب عمیق و مؤثر افزایش می یابد.
6- در پاسخ به ماساژ درمانی میزان بیشتری سروتونین، آندورفین و دوپامین ترشح می شود، که منجر به کاهش خستگی و اضطراب و افسردگی مادران می شود.
از فواید ماساژ درمانی در دوران قبل و حین یائسگی می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- تغییرات منوپوز معمولاٌ از نظر اجتماعی بینهایت استرس زا می باشد. ماساژ درمانی در کاهش اضطراب و افسردگی مؤثر است.
2- ماساژ درمانی منجر به کاهش تولید کورتیزول می شود، به نحویکه از طریق کاهش این ماده باعث کاهش علائم یائسگی مانند گرگرفتگی و اضطراب می شود.
3- تغییرات ایجاد شده در ارگانهای تولید مثلی باعث درد ناحیه شکم و کمر درد می شود، از طریق ماساژ درمانی این نواحی درد این مناطق کاهش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد کرد.
4- ماساژ درمانی از طریق افزایش گردش خون باعث می شود تا خستگی، گر گرفتگی و تعریق شبانه این زنان به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یابد.
همچنین ماساژ درمانی از طریق آزاد سازی تنش نواحی رحم، تخمدان، لوله های فالوپ، مثانه، رکتوم و لیگامانها و بافتهای همبند این مناطق در باروری افراد مؤثر است.
ماساژ درمانی در کمک به باروری افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، زنان با قاعدگی های نامنظم با افزایش گردش خون دستگاه گوارشی و سیستم ادراری-تناسلی تأثیر بسزایی دارد.

محققان در مطالعات نشان داده اند که در طی درمان با ماساژ منظم، افزایش رهایی دوپامین و سروتونین و افزایش سلولهای کشنده طبیعی و لنفوسیتها رخ می دهد و می توان نتیجه گیری کرد ماساژ برای داشتن زندگی شاد و قوی تر کردن سیستم ایمنی می تواند موثر واقع شود.

 

یوگا در آب و مزایای آن در بارداری

یوگا در آب به زبانی ساده تر انجام دادن تمرین های سنتی یوگا، درون آب است و به آن آب درمانی هم گفته شده است. واژه Yoga در اصل از واژه هندی “یوج ” گرفته شده که در زبان سانسکریت معنی یکپارچگی و هماهنگی میدهد و آکوا نيز به معناي آب است.......

اطلاعات بیشتر

زایمان زودرس

شروع دردهای زایمانی قبل از هفته 36 زایمان پره ترم گفته می شود. بسیاری از مادران با آگاهی از عوامل مستعد کننده می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.

اطلاعات بیشتر

استفاده از طب سوزنی در درمان نازایی

ناباروری یک بیماری شایع با پیامدهای مهم روانشناختی، اقتصادی، جمعیت شناختی و پزشکی است و یکی از مشکلات بزرگ در جامعه پزشکی است و در تمام فرهنگها به عنوان یک تجربه استرس زا شناخته می شود.....

اطلاعات بیشتر

با ما در ارتباط باشید

آدرس١: تهران- جلال آل احمد- بلوار جانبازان- نبش اطاعتی جنوبی- مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢     

آدرس ٢ :تهران - مرزداران - خیابان اطاعتی جنوبی - کوچه مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢

ساعت کاری : روزهای زوج از ساعت ۳ الی ٧ بعدازظهر

مشاوره تلفنی: ( تماس از خط ثابت تهران و شهرستانها ) ٩٠٩٩٠٧٢٠٥٦ - ( تماس از خط ثابت تهران )  ٩٠٩٢٣٠٥١٥٢

تلفن تماس جهت وقت دهی: ٨٨٤٨٥٥٢٨

 

    

آمار بازدید سایت

امروز35
دیروز796
این ماه7657
کل بازدید495519

کلیه حقوق متعلق به مرکز مشاوره مامایی مهر آسا می باشد - طراحی از شرکت موج آفرینان کویر