شایعترین تظاهر بالینی اختلال ارگاسم عدم توانایی تجربه ارگاسم است. این اختلال همیشگی نیست. البته بیمارانی هم یافت می شوند که در هیچ وضعیتی قادر به تجربه ارگاسم نیستند. در موارد نادری نیز انقباضات منظم کف لگن که به طور معمول همراه ارگاسم رخ می دهند، توسط فرد تجربه می شوند اما از آنجا که این وضعیت با هیچ نوع احساسی همراه نیست فرد آن را به منزله ارگاسم تلقی نمی کند.


علل اختلالات ارگاسمی:
هورمونی: کاهش استروژن، افزایش پرولاکتین، اختلال تیروئید، نارسایی آدرنال، دیابت
عفونی و عصبی: التهاب واژن، التهاب عفونی لگن (بدلیل ایجاد درد)، صدمه به سر، تومور مغزی، سکته مغزی، آسیب ستون فقرات، بیرون زدگی دیسک بین مهره ای
عروقی: تصلب شرایین که منجر به درگیری عروق لگنی شده باشد، افزایش فشارخون
جراحی: واژن-ولوو، لگن
رادیوتراپی: تاباندن اشعه به ساختمانهای لگنی
داروها: آنتاگونیستهای دوپامین، داروهای ضدافسردگی، داروهای ضد آندروژنی، بنزودیازپینها، بسیاری از داروهای ضد صرع
روانی: افسردگی


درمان:
مؤثرترین درمان آنورگاسمی تحریک کلیتوریس توسط خود فرد یا همسر وی همراه با تخیلات شهوانی است. تمرینات مربوط با انقباض ماهیچه های کف لگنی به منظور آموزش چگونگی تغییرات اتفاق افتاده در حین ارگاسم در ناحیه لگن لازم می باشد.
ویبراتورها ابزارهایی هستند که می توانند لذت جنسی را در هر دو زوج افزایش دهند.


انواع ویبراتورها:
1- ویبراتور کلیتورس: که معمولاٌ در اندازه های کوچک با رنگ، بافت و شکلهای متنوعی موجود می باشند.
2- ویبراتورهای دیلدو: تقریباٌ به شکل پنیس و از جنس پلاستیک، سیلکون، لاتکس ساخته شده اند.
3- ویبراتورهای ضد آب: می توان از آنها در استخر شنا، حمام یا زیر دوش و هر جای مرطوب استفاده کرد، پس از هربار استفاده بایستی آنها را خشک کرد و در زمانهایی که از آنها استفاده نمی شوند، باطریشان را خارج نمود.
4- ویبراتورهای خرگوشی شکل: که همزمان برای تحریک واژن و کلیتوریس به کار برده می شود. به شکل آلت تناسلی مرد هستند و یک محرک برای تحریک ناحیه کلیتوریس دارند.
5- محرک ناحیه : دارای یک انحنا است که اغلب پوشش ژل مانند نرمی دارند، انحنای روی آن تحریک ناحیه و پروستات را آسان تر می کند.
6- ویبراتور موشکی جیبی: که برای تحریک کلیتوریس و نیپل ها و نه برای دخول واژینال کاربرد دارد.
7- ویبراتور حلقه ای: که بر روی ناحیه پنیس بسته می شود که باعث لذت بیشتر و سریعتر در زنان و افزایش زمان انزال در آقایان می شود و به دلیل نداشتن عوارض جانبی برای افراد مبتلا به بیماریهای قلبی، فشارخون، دیابت، کلیوی که از داروهای تقویت کننده جنسی نمی توانند استفاده کنند، مؤثر است.
8- ویبراتورهای نواحی سه گانه: برای تحریک کلیتوریس،واژن و مقعد زنان و تحریک نواحی اسکروتوم، پرینه و مقعد آقایان بکار می روند.

یوگا در آب و مزایای آن در بارداری

یوگا در آب به زبانی ساده تر انجام دادن تمرین های سنتی یوگا، درون آب است و به آن آب درمانی هم گفته شده است. واژه Yoga در اصل از واژه هندی “یوج ” گرفته شده که در زبان سانسکریت معنی یکپارچگی و هماهنگی میدهد و آکوا نيز به معناي آب است.......

اطلاعات بیشتر

زایمان زودرس

شروع دردهای زایمانی قبل از هفته 36 زایمان پره ترم گفته می شود. بسیاری از مادران با آگاهی از عوامل مستعد کننده می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.

اطلاعات بیشتر

استفاده از طب سوزنی در درمان نازایی

ناباروری یک بیماری شایع با پیامدهای مهم روانشناختی، اقتصادی، جمعیت شناختی و پزشکی است و یکی از مشکلات بزرگ در جامعه پزشکی است و در تمام فرهنگها به عنوان یک تجربه استرس زا شناخته می شود.....

اطلاعات بیشتر

با ما در ارتباط باشید

آدرس١: تهران- جلال آل احمد- بلوار جانبازان- نبش اطاعتی جنوبی- مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢     

آدرس ٢ :تهران - مرزداران - خیابان اطاعتی جنوبی - کوچه مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢

ساعت کاری : روزهای زوج از ساعت ۳ الی ٧ بعدازظهر

مشاوره تلفنی: ( تماس از خط ثابت تهران و شهرستانها ) ٩٠٩٩٠٧٢٠٥٦ - ( تماس از خط ثابت تهران )  ٩٠٩٢٣٠٥١٥٢

تلفن تماس جهت وقت دهی: ٨٨٤٨٥٥٢٨

 

    

آمار بازدید سایت

امروز59
دیروز796
این ماه7681
کل بازدید495543

کلیه حقوق متعلق به مرکز مشاوره مامایی مهر آسا می باشد - طراحی از شرکت موج آفرینان کویر