اختلالات عملکرد جنسی توسط یک فرد یا هر دو زوج در طی هر یک از مراحل فعالیت جنسی طبیعی از جمله میل جنسی، تهییج یا انگیزش جنسی و ارگاسم تجربه می شوند. این اختلالات می توانند اثرات منحصر بفردی بر روی کیفیت زندگی افراد داشته باشند.
اختلالات میل جنسی:
اختلال میل جنسی یا کاهش لیبیدو به صورت فقدان یا عدم وجود دوره ای از لذت جنسی یا لیبیدو در طی دوره فعالیت جنسی تعریف می شود. این وضعیت ممکن است پس از یک دوره فعالیت جنسی طبیعی اتفاق بیفتد و یا اینکه فرد همیشه میل جنسی کمی داشته و یا فاقد هرگونه میل جنسی بوده. دلایل این وضعیت بسیار متنوع است و شامل کاهش استروژن طبیعی زنان و یا تستوسترون کاهش یافته مردان و زنان باشد. از سایر دلایل می توان به افزایش سن، خستگی، مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای یا شرایط روحی-روانی به عنوان مثال افسردگی و اضطراب اشاره نمود.
اختلالات تهییج جنسی:
اختلالات تهییج جنسی قبلاٌ به عنوان سرد مزاجی زنان و ناتوانی جنسی مردان تعریف می شد. ناتوانی جنسی به عنوان اختلال نعوظ شناخته می شود از دلایل پزشکی این اختلال می توان به کاهش جریان خون یا فقدان لوبریکاسیون واژینال اشاره کرد. بیماریهای مزمن علاوه بر نحوه ارتباط بین شرکاء جنسی نیز می تواند در بروز این اختلال دخالت داشته باشد.
اختلالات نعوظ:
اختلال یا ناتوانی نعوظ نوعی از اختلال عملکرد جنسی است که فرد در نعوظ یا حفظ نعوظ پنیس دچار ناتوانی می شود. دلایل متنوعی از جمله مشکلات جسمانی و روحی-روانی، صدمه به اعصاب، دیابت و بیماریهای قلبی و عواملی که همراه با کاهش جریان خون به بافت پنیس می شوند، باعث تأخیر یا جلوگیری از نعوظ می شود.
اولین درمان دارویی مؤثر برای ناتوانی جنسی سیلدنافیل ( نام تجاری ویاگرا) در سال 1990 مورد استقبال و توجه جمعیت کثیری قرار گرفت.
انزال زودرس:
انزال زودرس قبل از اینکه شریک جنسی به ارگاسم برسد اتفاق می افتد. هیچگونه مدت زمان مشخصی برای نزدیکی تعریف نشده است، اما بطورکلی انزال زودرس زمانی اتفاق می افتد که از زمان دخول پنیس به داخل واژن کمتر از 2 دقیقه گذشته باشد و انزال اتفاق بیفتد.
اختلالات ارگاسم:
به صورت تأخیر یا عدم وجود ارگاسم متعاقب فاز تهییج جنسی طبیعی تعریف می شود. این اختلال می تواند جسمی، روانی یا دارویی باشد. مصرف داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای
می تواند ارگاسم را به تأخیر بیندازد و یا رسیدن به آن را محدود سازد.

یوگا در آب و مزایای آن در بارداری

یوگا در آب به زبانی ساده تر انجام دادن تمرین های سنتی یوگا، درون آب است و به آن آب درمانی هم گفته شده است. واژه Yoga در اصل از واژه هندی “یوج ” گرفته شده که در زبان سانسکریت معنی یکپارچگی و هماهنگی میدهد و آکوا نيز به معناي آب است.......

اطلاعات بیشتر

مـژده مـژده

تعیین ریز مغذی های مهم و موثر

تعیین ریز مغذی های مهم و موثر در مرحله اقدام برای بارداری، نازایی، دوران بارداری

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی7% از زنان متاهل 15 تا 44 سال از نازایی رنج می برند. تغذیه و وزن از مهم ترین فاکتورهای موثر در نازایی می باشد.....

اطلاعات بیشتر

با ما در ارتباط باشید

آدرس١: تهران- جلال آل احمد- بلوار جانبازان- نبش اطاعتی جنوبی- مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢     

آدرس ٢ :تهران - مرزداران - خیابان اطاعتی جنوبی - کوچه مهدی اول - پلاک ٢١٥ - واحد ٢

ساعت کاری : روزهای زوج از ساعت ۳ الی ٧ بعدازظهر

مشاوره تلفنی: ( تماس از خط ثابت تهران و شهرستانها ) ٩٠٩٩٠٧٢٠٥٦ - ( تماس از خط ثابت تهران )  ٩٠٩٢٣٠٥١٥٢

تلفن تماس جهت وقت دهی: ٨٨٤٨٥٥٢٨

 

    

آمار بازدید سایت

امروز388
دیروز542
این ماه8078
کل بازدید529528

کلیه حقوق متعلق به مرکز مشاوره مامایی مهر آسا می باشد - طراحی از شرکت موج آفرینان کویر